XVII Niedziela Zwykła  –  25. VII. 2021 r.
.

 1. Parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 3 Matki Bożej Bolesnej.
  .
 2. Dziś, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących możemy pobłogosławić swój samochód. Ksiądz będzie stał przy drugiej bramie wyjazdowej. Kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek.
  .
 3. Księża Biskupi ogłosili dzisiejszą niedzielę „Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”. Proszą o modlitwę błagalną za poszkodowanych, a także, jeżeli to możliwe, o zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Dlatego aby nie mnożyć zbiórek dziś będzie zbiórka na powodzian a zbiórka na środki transportu dla misjonarzy
  z okazji błogosławienia pojazdów będzie w innym stosownym czasie.
  .
 4. Zamojski Dom Kultury wraz z Zarząd Osiedla Karolówka zaprasza na festyn pt. „Wędrującą Estrada”, który  odbędzie się 27 lipca br. (wtorek) na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w godzinach 16.00 – 21.00. Zapraszamy mieszkańców osiedla oraz wszystkich gości.W programie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczegóły na plakatach.

.

 1. Po wysłuchaniu siedmiu katechez, w czwartek, z udziałem ks. B-pa Mariusza Leszczyńkiego
  I wspólnota neokatechumenalna zakończy, rozpoczęty tydzień temu trzydniowymi rekolekcjami, etap formacji zwany „wprowadzenie w modlitwę Ojcze nasz”. W imieniu ks. Biskupa, swoim, formatorów i uczestników prosimy o modlitwę w tej intencji.
  .
 2. Za tydzień I Niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic dla członków Kół Różańcowych. Radosnym jest fakt, że w ostatnim czasie kolejni parafianie zgłaszają swoją gotowość włączenia się w dzieło Apostolatu Modlitwy w ramach Kół Żywego Różańca, znacząco odmładzając i uaktywniając poszczególne wspólnoty różańcowe. Z niemniejszą radością powitamy kolejne osoby. Taka decyzja jest zawsze przejawem otrzymania łaski od Boga, który inspiruje wewnętrznie do odwagi i dojrzałości w przystąpieniu do tego dzieła. Zapraszamy.
  .
 3. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas szczególnych narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także indywidualnej walki o trzeźwość narodu. Miejmy odwagę przeciwstawiać się temu zagrożeniu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. To może być dobry moment do rozpoczęcia drogi ku nowemu życiu w ramach warsztatów 12 kroków.
  .
 4. 2 sierpnia, wyruszy piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Wszystkim, którzy z różnych racji nie mogą udać się na pielgrzymi szlak, osobom chorym, starszym czy też rodzicom przypomnimy o możliwości udziału w modlitewnej grupie duchowej. Od 2 sierpnia w Katolickim Radio Zamość, w łączności z pielgrzymami, będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i wysłuchamy konferencji oraz relacji z trasy pielgrzymki i z wieczornych apeli. Karty zgłoszeniowe są przy wyjściach.
  .
 5. Apeluje do młodych parafian: teraz jest dobry czas aby zainteresować się zbliżającym się spotkaniem młodzieży zwanym Exodus Młodych. Odbędzie się on 17-19 sierpnia w Górecku Kościelnym. Wszelkie informacje o spotkaniach z szczególnymi gośćmi, szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: exodusmlodych.pl.
  .
 6. Zapowiedzi przedślubne: Michał Dobiak z par. w Podchorcach i Karolina Buczek z naszej par. (1)
  .
 7.  Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.
  .
 8. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”
  i miesięcznika „Egzorcysta”. Wszystko jest, przy wyjściach proszę o samoobsługę.
  .
 9. Wczasowiczom i urlopowiczom, odpoczywających w naszym mieście i okolicy, życzymy im miłego i spokojnego pobytu, a nasze bezpieczeństwo od zła duchowego i fizycznego, a zwłaszcza podróżujących, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, *
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha *  bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, *  a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,*  Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.