1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 1
2. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”.

3. W tym tygodniu w modlitwie wypominkowej będziemy modlili się m.in. za zmarłych z ulic: Kwiatowej, Łąkowej, Rolniczej, Gierymskiego, Boznańskiej, Wyczółkowskiego, Kossaka, Grottgera, Konopnej i Dolnej, Dzielnej, Dąbrowskiej i Staffa, Chłodnej i Polarnej.

4. W piątek, 22 listopada, dyrekcja, uczniowie oraz nauczyciele SP nr 8 serdecznie zapraszają na akademię z okazji Święta Patrona Szkoły „Orlęta Lwowskie”. Akademia pt. „Semper fidelis – zostali we Lwowie” jest dedykowana społeczności osiedla Karolówka. o godz. 17.20 rozpocznie się nabożeństwo do św. Rity. We Mszy św. odprawianej w intencjach zgromadzonych, będziemy także modlili się za uczestników warsztatów „12 Kroków” i ich rodzin. Odważnie polecajmy wstawiennictwu św. Ricie trudne sprawy osobiste a także swoich bliskich oraz osób żyjących obok nas. Zapraszamy na wspólną modlitwę do naszego kościoła. Nabożeństwo w tym miesiącu poprowadzi ks. Krystian Malec.

5. Do 22 listopada trwa zbiórka zepsutego i bezużytecznego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w Afryce.

6. W sobotę dla dzieci, które przez cały październik uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych wyjadą do Łagiewnik i Krakowa. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły u ks. Tomka. Sponsorem wyjazdu jest p. Adam Majkut prezes firmy Kuller Grup budujących osiedle Heweliusza.

7. Ksiądz Rektor kościoła św. Katarzyny w Zamościu zapraszana na trwające obecnie Nowennę do św. Katarzyny, oraz Jerycho modlitewne a w sobotę, 23 listopada, na uroczystości odpustowe ku czci św. Katarzyny. Msza odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

8. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela roku kościelnego ur. Chrystusa Króla Wszechświata.

9. Zachęcamy do podjęcia decyzji o udziale w organizowanej przez naszą parafię, na początku lipca, 8 dniowej, autokarowej pielgrzymce do Włoch z nawiedzeniem grobów świętych i zwiedzaniem m.in.: Rzymu, Asyżu, Padwy, Monte Cassino, Bergamo. Program spokojny ale ciekawy, w cenie przystępnej. Więcej informacji w zakrystii.

10. Działające przy naszej parafii Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Nadzieja” zapowiada
i zaprasza do udziału w planowanych przez nie wydarzeniach: spotkanie opłatkowe dla seniorów, konkurs dekoracji domowej szopki bożonarodzeniowej, oraz konkurs śpiewu kolęd wraz ze spotkaniem opłatkowym. Szczegóły w najbliższym czasie.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności!

12. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Daniel z parafii w Krasnobrodzie i Ewelina Lipska z naszej parafii. (2)

13. Zachęcamy do lektury pism religijnych a szczególnie nowych numerów: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Egzorcysta”. Są już także wigilijne świece Caritas.

14. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *