1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 8.

2. Jutro 11 listopada, 101 rocznica odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Módlmy się o pomyślność dla naszej ziemskiej Ojczyzny a na tą szczególną chwilę wywieśmy przy naszych domostwach flagi. Zachęcam do wzięcia udziału w wydarzeniach upamiętniających to wydarzenie w naszym mieście oraz w Polsce. Z tej okazji dziś wieczorem w naszym kościele wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt: „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Serdecznie zapraszamy.

3. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”.

4. Przy wyjściach z kościoła do puszki zbierane są ofiary na pomoc kościołowi w potrzebie.

5. W modlitwie wypominkowej tym tygodniu będziemy wspominali zmarłych z ulic: Wyspiańskiego, Gałczyńskiego, Traugutta – domy prywatne i bloki, Mickiewicza, Śląskiej i Wazowskiego, Prusa, Kraszewskiego i Krótkiej.

6. W piątek I wsp. Neokatechumenalna z naszej parafii rozpoczyna w Krasnobrodzie rekolekcje kończące etap wprowadzenia w modlitwę „Ojcze Nasz”. Prośmy Boga łaski potrzebne dla nich na ten czas.

7. W soboty 16 i 23 listopada w ZDK odbędą się „Spotkania dla Ojców”. To okazja aby w gronie innych mężczyzn poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące np. budowania dobrych relacji z dziećmi, radzenia sobie z własną złością, frustracją, zmęczeniem. A także o pozytywnych ojcowskich cechach i dobrych doświadczeniach. Udział jest bezpłatny, projekt „Wspieramy Rodziców!” współfinansowany jest przez Miasto Zamość. Bliższe informacje na stronie FB diecezji i naszej parafii.

8. Za tydzień – w III niedzielę miesiąca, o godz. 13.30 w naszym kościele Msza św. z udziałem wychowanków, rodziców i nauczycieli SOSW.

9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz wyższego seminarium duchownego.

10. Także za tydzień Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej zaprasza do kościoła św. Katarzyny na Mszę św. za Ojczyznę. Następnie wyruszy pokutny marsz różańcowy. Szczegóły na plakacie.

11. Do 22 listopada trwa zbiórka zepsutego i bezużytecznego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

12. ks. Tomek i Stowarzyszenie „Nadzieja” przygotowują dla dzieci, które przez cały październik uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych jednodniowy wyjazd. Szczegóły u ks. Tomka.

13. Zachęcamy do podjęcia decyzji o udziale w organizowanej przez naszą parafię, na początku lipca, 8 dniowej, autokarowej pielgrzymce do Włoch z nawiedzeniem grobów świętych i zwiedzaniem m.in.: Rzymu, Asyżu, Padwy, Monte Cassino, Bergamo. Program spokojny ale ciekawy, w cenie przystępnej. Więcej informacji w zakrystii.

14. Działające przy naszej parafii Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Nadzieja” zapowiada
i zaprasza do udziału w planowanych przez nie wydarzeniach: spotkanie opłatkowe dla seniorów, konkurs dekoracji domowej szopki bożonarodzeniowej, oraz konkurs śpiewu kolęd wraz ze spotkaniem opłatkowym.

16. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Daniel z parafii w Krasnobrodzie i Ewelina Lipska z naszej parafii. (1)

17. Zachęcamy do lektury pism religijnych: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nowy m. „Egzorcysta”

18. Swoją ziemska pielgrzymkę po 90 latach zakończyła: + Marianna Cymbał z ul. Śląskiej.

19. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

101 lat temu, 11 listopada 1918 r. po 124 latach niewoli, odrodziło się Państwo Polskie. 4 pokolenia Polaków, we wszelki możliwy sposób walczyły o pamięć i narodową tożsamość żyjąc pod zaborami – rosyjskim, pruskim i austriackim. Przetrwali i zwyciężyli. Świadomi tego, że wolność nie jest raz na zawsze dana, i że o wolność trzeba zawsze walczyć niech może mottem tych uroczystości będą słowa marszałka J. Piłsudskiego ”Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”. Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach zorganizowanych w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *