1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 6.

2. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

3. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Uroczystość ta jest dla katolików nakazana tzn. że tego dnia mamy obowiązek być na Mszy św. a nieobecność, bez poważnej przyczyny, na liturgii z Kościołem jest wykroczeniem o kategorii grzechu!
Msze w kościele o godz. 7.00 i 18.00
na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz. 9.00 i 12.00, pod przewodnictwem ks. Biskupa. Po niej procesja żałobna po cmentarzu. O godz. 11.30 różaniec za zmarłych
na parafialnym przy ul. Peowiaków o godz. 11.00 i 15.00 z procesją,
na cmentarzu prawosławnym o godz. 14.00

4. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze św. tu w kościele o godz. 7.00 i 18.00; na cmentarzach zamojskich:
na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz. 9.00 i 12.00, o godz. 11.30 różaniec za zmarłych
na parafialnym przy ul. Peowiaków o godz. 9.00 i 11.00
na cmentarzu prawosławnym o godz. 14.00
na Rotundzie o godz. 15.00.

5. Podczas sakramentu pokuty grzechy odpuszczane są co do winy, natomiast pozostaje kara, którą grzesznik musi odbyć w czyśćcu. Odpusty są darowaniem takiej kary (odpust zupełny) lub jej zmniejszeniem (odpust cząstkowy). Warunkami uzyskania odpustu są:

1) stan łaski uświęcającej,

2) brak przywiązania do grzechu,

3) przyjęcie Komunii św.,

4) odmówienie modlitw np. „Skład apostolski”, „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach papieża,

5) odwiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.

1 – 8 listopada to dni szczególnej pomocy duszom czyścowym, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”.
Pamiętajmy, że modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci. Prawdę wiary o istnieniu czyśćca Kościół potwierdził i wyjaśnił na 3 soborach w XIII i XVI w. Nauka Kościoła opiera się na przesłankach zawartych w Piśmie św. oraz na sięgającej II wieku tradycji. Kościół podkreśla dwie prawdy: 1–istnieje czyściec jako pośmiertna kara za grzechy oraz 2 –jest możliwość i potrzeba modlitwy a także ofiary w intencji dusz czyśćcowych. św. Augustyn, tak nauczał „Bóg przyjmuje łaskawiej i częściej wysłuchuje modlitw za zmarłych niż tych, które zanosimy za żyjących. Zmarli bowiem bardziej potrzebują tej pomocy, nie mogąc tak jak żywi, pomóc sobie samym i zasłużyć na to, ażeby Bóg ich wybawił”. Zobaczcie ile trzeba trudu, aby uwolnić i oczyścić ducha człowieka, tak aby mógł wejść do wieczności – a dziś tak beztrosko popycha się niewinne i nieświadome dzieci w szpony okultyzmu, czarów, magii i demonów. Mam na myśli tzw. zabawę „hallowen”. Gorąco zachęcamy, by udać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, przypomnieć sobie historię rodziny, jakże często pełną trudów i bólu w walce o wolność, pokój, godne życie (wartości czasem przez młode pokolenia lekceważone). Pomyślmy o chrześcijańskim sensie życia i śmierci, oraz perspektywie nieba. Uczmy młode pokolenie, jak naucza Biblia: „że godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych” (2 Mch 12,38n).

6. W tych dniach na cmentarzach zamojskich będą przyjmowane intencje na tzw. „wypominki” oraz Msze św. zbiorowe za zmarłych. Wypominki prosimy składać w punktach oznaczonych tablicami parafii rzymskokatolickich. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki. Do dni miesiąca listopada przypisaliśmy poszczególne ulice – układ dni i ulic znajdziemy na tablicach ogłoszeń. Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział w takim porządku modlitw to na wypominkach prosimy wpisać nazwę swojej ulicy, wtedy wypominek będzie odczytany konkretnego dnia miesiąca.

7. W tym tygodniu wypada: I piątek i I sobota miesiąca. Z racji na uroczystości na cmentarzach wyjątkowo, nie będzie pierwszopiątkowej wizyty w domach u chorych, a także zorganizowanych adoracji. I niedziela po Mszy o 11.00 w kościele i po Mszy o godz. 12.00 na cmentarzu – zmiana tajemnic różańcowych.

8. ks. Tomek i Stowarzyszenie „Nadzieja” organizują pielgrzymkę autokarową na południe Polski. Po części będzie to forma nagrody dla dzieci, które przez cały październik uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych. a po części dla chętnych osób; młodszych i starszych. Od dziś zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. W ramach pomocy misjonarzom, w naszej parafii odbywa się zbiórka elektro śmieci.

10. Nasza parafia organizuje, na początku lipca, 7 dniową, autokarową pielgrzymkę do Włoch z nawiedzeniem grobów m.in.: św. Rity, św. Jana Pawła II, św. Antoniego, św. Franciszka, św. Benedykta, św. Agnieszki i inne. Więcej informacji w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury pism religijnych: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i m. „Egzorcysta”. Są jeszcze kalendarze KRZ.

12. Dziękujemy także państwu Tadeuszowi i Grażynie Bondyra z ul. Śląskiej za ofiarowane, pięknych chryzantem na dekorację listopadową kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

13. Wszystkie nasze sprawy, a zgłasza podróżujących w tych dniach, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *