1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 8.

2. W całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim za włączenie się w tą akcję.

3. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach trwającego w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania zawsze w czwartek o godz. 19.00.

4. W piątek po południu zbiórki ministrantów i lektorów. Czterech naszych starszych ministrantów rozpoczyna diecezjalny kurs ceremoniarza. W tym tygodniu ruszają rozgrywki turnieju w Piłce Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym wezmą udział także nasi ministranci.

5. Próba chórku „Dzieci Maryi” w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Zapraszamy dziewczynki do naszego zespołu, oraz dziękujemy za tą pracę p. organiście.

6. Trwa październik miesiąc różańcowy. Dziękujemy rodzicom za wspólną modlitwę wraz ze swoimi dziećmi. Dla dzieci przygotowaliśmy do zbierania naklejki różańcowe, zapraszamy je także do osobistego spotkania z Maryją w obecności Jej figurki w domu! Myślimy, że dobrym finałem a zarazem nagrodą dla zaangażowanych dzieci będzie przygotowana przez księży wikariuszy wycieczka.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. Za tydzień Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę, która zostanie odprawiona o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny. Następnie wyruszy pokutny marsz różańcowy.

9. Apostolat margaretka zaprasza na I dzień skupienia. Szczegóły na plakatach i tablicy ogłoszeń.

10. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Zostało ukończone kładzenie płyt marmurowych przed drzwiami wejściowymi. przygotowujemy materiał na wyłożenie kamienia w tzw. wiatrołapach. Trwa porządkowanie terenu wokół kościoła. Rozpoczęły się prace przy montażu CO w salach na piętrze. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji kościoła.

11. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Gawęda z parafii katedralnej w Zamościu i Jolanta Bamburska z naszej parafii (2)

12. Po Mszy św. są do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a także m. „Egzorcysta” i kalendarze KRZ. Są także wyłożone kartki wypominkowe z przypisanymi do poszczególnych dni ulicami naszej parafii.

13. W niedzielę, 20 października rozpocznie się w naszej parafii, po raz kolejny cykl spotkań dla dorosłych, rodzin i młodzieży! Zapraszając Was w tym roku chcę się posłużyć słowami papieża Franciszka „Być chrześcijaninem znaczy dać się odnowić przez Jezusa w tym nowym życiu. Ktoś powie: «Ja jestem dobrym chrześcijaninem, każdej niedzieli chodzę w południe do kościoła, robię to i tamto…». Jakby chodziło o jakąś kolekcję. Tymczasem chrześcijańskie życie nie jest wyklejanką rzeczy. To pewna harmonijna całość czyniona przez Ducha Świętego! Odnawia wszystko: nasze serce, życie; pozwala żyć odmiennym stylem, który ogarnia całość życia. Nie da się być chrześcijaninem cząstkowym, na pół etatu, ale trzeba nim być na całego. Tej odnowy dokonuje Duch. Ostatecznie bycie chrześcijaninem nie oznacza robienia czegoś, ale znaczy pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego, albo, by użyć słów Jezusa, stać się młodym winem”.

14. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *