1. Po liturgii, do puszki zbierane są ofiary na rzecz Caritas. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 3.

3. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”.

4. Trwa miesiąc październik. W licznej grupie, codziennie gromadzimy się w naszym kościele na modlitwie różańcowej i przez wstawiennictwo Matki Bożej omadlamy nasze kłopoty i niepokoje, smutne i radosne chwile życia. Zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę przezywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem – „Wstańcie, chodźmy”. Prócz modlitw i uwielbienia Boga za dar św. Jana Pawła II będziemy mogli wesprzeć żywy pomnik pamięci wielkiego Polaka – fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.

6. Po wakacjach zapraszamy dzieci i młodzież włączenia się w różne formy duszpasterskie w naszej parafii:
Chórek „Dzieci Maryi” jest propozycją zaangażowania w liturgię poprzez śpiew. Skierowany jest do dziewczynek z młodszych klas Szkoły Podstawowej. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30 jest tylko jedną częścią formacji, która obejmuje także naukę śpiewu, modlitwę ale także zabawę, wyjazdy, ogniska przygotowywane wraz z rodzicami. Spotkania w sobotę o godz. 9.00 w kościele.
Służba Liturgiczna Ołtarza – ministranci, tradycyjnie przeznaczona dla chłopców uczy posługi liturgicznej, modlitwy, odczuwania bliskości Boga, ale także dyscypliny, odpowiedzialności, koleżeństwa i przyjaźni. Spotkania w piątek po mszy wieczornej w kościele.
Posługa lektorska jest bardzo ważna służbą samemu Słowu Bożemu, które dobrze wygłoszone – przeczytane, może obudzić w nas wiarę a wiara jest przecież jedynym gwarantem zbawienia.
Młodzieżowa grupa „Galilea” – w serdecznej i bezpośredniej atmosferze spotkań z rówieśnikami i kapłanem, pozwala w świetle Słowa Bożego i modlitwy poważnie podejść do swojego młodego życia i pełnego rozwoju. Spotkanie w piątek po mszy wieczornej w kaplicy
Grupa teatralna „Jednak Warto” – jak uczy przykład z młodzieńczych lat życia św. Jana Pawła II to szczególnie miejsce do podejmowania wyzwań, które mogą ukształtować na przyszłość mądrych i dzielnych ludzi. W tym roku, obok Misterium Męki Pańskiej i Orszaku Trzech Króli, chcemy przygotować spektakl o św. Ricie.

7.  Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Za tydzień w II niedzielę m-ca października, jeżeli będziemy chcieli, możemy hojniejszą ofiarą wesprzeć prace w naszym kościele.

8. zachęcamy do nabycia nowych numerów: „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”, miesięcznika. „Egzorcysta”, a także kalendarzy KRZ na rok 2020.

9. Swoją ziemską pielgrzymkę zakończyła: po 85 latach + Sabina Świstek z ul. Szczebrzeskiej.

10. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

11. Od 20 październik, a już po raz kolejny rozpocznie się w naszej parafii – jedynej w Zamościu! – cykl katechez szkoły wiary. Jest już ponad 50 osób, w różnym wieku: od gimnazjalistów, studentów poprzez małżeństwa po emerytów, które po wysłuchaniu tych katechez dziś jest bardzo zadowolonych i nie wyobrażają sobie jak mogły wcześniej żyć spokojnie na naszym osiedlu bez tak fantastycznego, żywego i ciekawego uczestnictwa w życiu wspólnoty kościelnej. Opierając się o to sprawdzone doświadczenie działania Boga dziś prosimy was słowami naszego Pana Jezusa:. „Wyjdź co prędzej na ulice i zaułki miasta i wprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych!” (…) Wyjdź na drogi i między opłotki i zmuszaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *