1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 2.

2. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”.
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”. Zapraszamy na to
spotkanie także dziewczynki, które chciałyby dołączyć do chórku.

3. We wtorek, rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W kościele nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.20. Różaniec to modlitwa kontemplacyjna Kościoła Zachodniego. Obecnie jesteśmy bardzo zajęci inwestowaniem w cielesną doczesność i brakuje nam czasu dla duszy. Szczególne zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii i rodziców kandydatów do bierzmowania. Dzieciom uczestnictwo w nabożeństwach, obok łask Bożych, może przynieść wiele niespodzianek i radości. Proponując następujący porządek prowadzenia modlitwy: w poniedziałek – ministranci i księża, we wtorek i czwartek – Koła Żywego Różańca; w środę – wspólnoty neokatechumenalne; w piątek – młodzież i lektorzy; w sobotę – dzieci ze SP i „Dzieci Maryi”; w niedzielę – rodziny i małżeństwa oraz wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

4. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, gdy odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to:

a) wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,

b) stan łaski uświęcającej,

c) modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni.

5. W tym tygodniu wypada: I czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy w intencji powołań z naszej parafii. I piątek miesiąca, księża odwiedzą chorych przed południem, od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi; I sobota od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o 18.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP. I niedziela miesiąca – o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Adoracje prowadzi KR nr 1.

6. Ks. Paweł zaprasza młodzież z naszej parafii na spotkanie grupy „Galilea” w piątek o godz. 19.00.

7. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.30 zapraszam rodziców dzieci klasy III rozpoczynających przygotowania do I komunii. Po Mszy spotkanie organizacyjne.

8. Za tydzień po Mszach św. do puszki będą zbierane ofiary na CARITAS.

9. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Prosimy Bożą Opatrzność o dobroczyńców na rzecz urządzeń multimedialnych pomagających w śpiewach.

10. Są do nabycia nowe numery: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, są także kalendarze KRZ na rok 2019.

11. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, *
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *