1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się za dzieła misyjne Kościoła, za polskich misjonarzy oraz za kraje gdzie chrześcijanie są prześladowani.

2. Dziś i w przyszłą niedzielę harcerze ZHR przed kościołem sprzedają znicze . środki uzyskane z tej akcji przeznaczą na działalność swojej organizacji w naszym mieście.

3. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 1

4. W poniedziałek, 22 października, o godz. 17,20 nabożeństwo do św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, patronki kobiet. Nabożeństwo będzie się składało z odczytania intencji modlitewnych polecanych przez wiernych, błogosławieństwa róż i Mszy św. w intencjach zanoszonych do Boga poprzez wstawiennictwo świętej. Zapraszamy aby w Księdze podziękowań św. Ricie składać świadectwa otrzymanych łask za wstawiennictwem św. Rity. Przy wyjściu można pobrać kartki na których można napisać intencję. Serdecznie zapraszamy.

5. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach trwającego w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania zawsze w czwartek o godz. 19.00.

6. W piątek po południu ks. Tomek zaprasza na zbiórki ministrantów i lektorów.

7. Próba chórku „Dzieci Maryi” w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

8. W sobotę, 27 października, Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

9. Zbliża się miesiąc listopad z uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wiernych Zmarłych, które zgromadzą nas na cmentarzach na modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła. Zapraszamy do wzajemnej modlitwy, rodziny i bliskich także sąsiadów, dlatego do dni miesiąca listopada przypisaliśmy poszczególne ulice (układ dni i ulic znajdziemy na tablicach ogłoszeń). Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział w takim porządku modlitw to na wypominkach wpiszcie także nazwę swojej ulicy, wtedy wypominek będzie odczytany konkretnego dnia miesiąca.

10. Z tej też okazji zwracamy się ze szczególnym apelem do Rodziców i gorąco zachęcamy ich, by te święta razem z dziećmi wybrali się na cmentarz, nawiedzili groby bliskich, opowiedzieli im o historii pradziadków i dziadków, oraz ukazywali im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Opierając się na objawieniu Bożym przestrzegamy przed lekkomyślną zabawą z mocami duchowymi, gdyż poza Bogiem Ojciem, który objawił nam swoje intencje, nigdy nie wiemy co może opanować nasze wnętrze.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Dziękuję także członkom wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej za wykonanie prac porządkowych w kościele.

12. Po Mszy św. jest do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i m. „Egzorcysta” są także kalendarze KRZ.

13. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *