1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 5

2. Spotkania w ciągu tygodnia:
– we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”.

3. We wtorek, 22 października, o godz. 17,20 nabożeństwo do św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, patronki kobiet. Wspólnie pomodlimy się w intencjach polecanych przez szukających wsparcia św. Rity i pomocy Bożej. Przyjmiemy błogosławieństwo róż, złożymy ofiarę Eucharystyczną. W indywidualnej adoracji oddamy cześć relikwiom świętej oraz przyjmiemy namaszczenie olejem z Cassi. Zapraszamy aby w Księdze podziękowań św. Ricie składać świadectwa otrzymanych łask za wstawiennictwem św. Rity. Przy wyjściu można pobrać kartki, na których napiszemy intencję. Serdecznie zapraszamy.

4. 25 i 26 października tj. w piątek i sobotę, dla naszej parafii wypadają dni modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem w intencji wszystkich wydarzeń diecezjalnych. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie: rano, po Mszy o godz. 7.00 do 9.00 i w tym czasie proszę o prowadzenie adoracji członków wspólnot Neokatechumenalnych. Po południu o godz. 17.00. w piątek proszę o prowadzenie adoracji członków KR; a w sobotę proszę o prowadzenie adoracji członków wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Oczywiście czas adoracji nie jest zarezerwowany dla członków w/w grup duszpasterskich. Serdecznie zapraszam i zachęcam, każdego parafianina aby spędził chwilę na osobistej modlitwie w intencji naszego Kościoła Lokalnego.

5. W sobotę, 26 października, Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

6. Ks. Tomek i Stowarzyszenie „Nadzieja” organizują pielgrzymkę autokarową na południe Polski. Po części będzie to forma nagrody dla dzieci, które przez cały październik uczestniczyły w naboż. różańcowych. a po części dla chętnych osób; młodszych i starszych. Od dziś przyjmujemy zapisy w zakrystii.

7. Zbliża się miesiąc listopad z uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wiernych Zmarłych, które zgromadzą nas na cmentarzach na modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła. Zapraszamy do wzajemnej modlitwy, rodziny i bliskich także sąsiadów, dlatego do dni miesiąca listopada przypisaliśmy poszczególne ulice (układ dni i ulic znajdziemy na tablicach ogłoszeń). Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział w takim porządku modlitw to na wypominkach wpiszcie także nazwę swojej ulicy, wtedy wypominek będzie odczytany konkretnego dnia miesiąca.

8. Z tej też okazji zwracamy się z apelem do Rodziców i gorąco ich zachęcamy, aby w te święta wybrali się razem z dziećmi na cmentarz, nawiedzili groby bliskich, opowiedzieli im o historii pradziadków i dziadków, oraz ukazywali im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Opierając się na objawieniu Bożym przestrzegamy przed lekkomyślną zabawą z mocami duchowymi, gdyż poza Bogiem Ojcem, który objawił nam swoje intencje, nigdy nie wiemy co może opanować nasze wnętrze.

9. Nasza parafia organizuje, na początku lipca, 7 dniową, autokarową pielgrzymkę do Włoch z nawiedzeniem grobów m.in.: św. Rity, św. Jana Pawła II, św. Antoniego, św. Franciszka, św. Benedykta, św. Agnieszki i inne. Więcej informacji w zakrystii.

10. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

11. Po Mszy św. jest do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i m. „Egzorcysta” są także kalendarze KRZ.

12. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *