1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 7.

2. Spotkania w ciągu tygodnia: – we wtorek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków” (zmiana dnia!)
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek, po mszy wieczornej, ministranci i lektorzy. Zapraszamy
chłopców do dołączenia do LSO w naszej parafii.
– w sobotę o godz. 9.00 chórek „Dzieci Maryi”. Zapraszamy na to
spotkanie także dziewczynki, które chciałyby dołączyć do chórku.

3. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców budowy kościoła.

4. W sobotę 14.09. św. Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji jesteśmy zaproszeni do udziału
w ogólnopolskiej modlitwie POLSKA Pod Krzyżem. Inicjatorzy apelują: „W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół (..), bluźnierstwa(..), księża porzucający stan kapłański(..) masowe odejście od wiary(..), grzechy publiczne(..), płonące i burzone kościoły. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego”. Główne spotkanie odbędzie się we Włocławku ale nasza Parafia tak ze dołączy do tej wspólnoty modlitwy. W sobotę od godz. 15.00 do 18.00 grupy duszpasterskie będą prowadziły czuwania i modlitwy. Program znajdziemy na tablicach ogłoszeń i stronach internetowych parafii. Jesteśmy także zaproszeni do osobistego zaangażowania poprzez ofiarę: MODLITWY – 10-tek różańca przez ten tydzień; POST
– przynajmniej 1 dzień postu; CIERPIENIE – prośba do chorych o ofiarowanie swego cierpienia; MSZĘ św. – o zamówienie mszy w intencji Polski Pod Krzyżem. Od 10 do 13.09. można dołączyć także do różańcowego Jerycha wpisując się w harmonogram modlitwy na stronie internetowej: POLSKA Pod Krzyżem.

5. Sobotnie święto jest także dobrą okazją do odnowienia przydrożnych krzyży i kapliczek w naszej parafii. Wszystkim, którzy na co dzień dbają o te znaki naszej wiary serdecznie dziękujemy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Krystiana Malca, który będzie głosił Słowo, a chętni będą mogli nabyć jego książkę pt. „Mistrz z Nazaretu. O Bogu, który wywraca życie do góry nogami”

7. Za tydzień w parafii pw. Św. Krzyża na Nowym Mieście odpust. Główna Msza św. o godz. 12.00.

8. Także za tydzień po liturgii, przy wyjściach, do puszki będą zbierane ofiary na KRZ

9. Rozpoczął się rok szkolny. Wierzymy, że wszelka mądrość swoje źródło ma w mocy Ducha Świętego. Zapraszamy naszych młodych parafian do uwolnienia się od ciężaru grzechów w sakramencie pokuty i pojednania. Proponujemy także wszystkim, taką organizacje początku dnia aby przed szkołą lub pracą był czas na wstąpienie do kościoła na krótką modlitwę lub Mszę św. Nasza kościół z rana jest otwarty od godziny 6.30 do ok. 8.00.

10. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

11. Po Mszy św. są do nabycia nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Jest także nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”.

12. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *