1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 6.

2. Dziś o godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym na Karolówce Msza św. za naszych zmarłych i spoczywających na tym cmentarzu.

3. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o godz. 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca,

4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 8. Zachęcamy dzieci ale także i rodziców do troski by nowy rok szkolny rozpoczynać w łasce uświęcającej (spowiedzi), która z pewnością pomoże w nauce i rozwoju młodego człowieka. Po modlitwie w kościele społeczność szkoły także odda część ofiarom wojny zapalając znicze przy płycie pamiątkowej ofiar II wojny światowej pochodzących z Karolówki.

5. W tym tygodniu przypada: I czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja
i modlitwy w intencji powołań. I piątek miesiąca, księża odwiedzą chorych przed południem – zachęcamy do zgłaszania bliskich przebywających w domach, którzy z powodu choroby nie mogą już chodzić do kościoła! (rodzicie, dziadkowie przypomnijcie dzieciom o I piątku!). Z racji mszy św. na cmentarzu – zmiana tajemnic różańcowych Kółek Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 8 września po Mszy św. o godz. 11.00. Adoracje prowadzi KR nr 8.

6. W sobotę, o godzi. 9.00 w kościele spotkanie dziewczynek z chórku „Dzieci Maryi” zapraszamy także nowych chętnych do uczestnictwa w tej rzeczywistości parafialnej.

7. Także w sobotę 7 września w Katedrze zamojskiej, odpust. Główna Mszy św. o godz. 12.00. Z tej też okazji o godz. 18.00 w sanktuarium Matki Bożej Odwachowskiej odbędzie się pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca. Szczegóły uroczystości znajdziemy na plakacie.

8. Za tydzień w Krasnobrodzkie uroczystości ur. Narodzenia NMP, w tradycji zwane „świętem MB Siewnej” jednocześnie odbędą się tam dożynki diecezjalne. Szczegóły na plakatach. W naszej parafii po liturgiach poświecenie ziarna siewnego i nasion.

9. Także w przyszłą niedzielę w parafii w Wólce Panieńskiej Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Główna Msza o godz. 12.00.

10. Za tydzień, po wakacyjnej przerwie, wraca Msza św. z udziałem dzieci o godz. 12.30

11. Po wakacyjnej przerwie ks. Paweł zaprasza młodzież do rozpoczęcia formacji duchowej w ramach wspólnoty Galilea. Bieżące informacje o tej grupie można znaleźć na facebook-u na stronie „Młodzież ze Świętej Bożej Opatrzności”.

12.  Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Za tydzień w II niedzielę września będziemy mogli hojniejszą ofiarą na tace wesprzeć prace przy kościele!

13. Zachęcam do nabycia czasopism: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Egzorcysta”.

14. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli: po 65 latach śp. Helena Markiewicz z ul. Nałkowskiej, po 95 latach śp. Tadeusz Flis z ul. Kwiatowej i po73 latach śp. Czesław Poznański z ul. Szczebrzeskiej.

15. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *