1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 5.

2. Dziś o godz. 16.00 na cmentarzu przy ul. Peowiaków Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych, natomiast na cmentarzu komunalnym Msza św. w następną niedzielę, 1 września, o godz. 15.00.

3. Spotkania w ciągu tygodnia:- w poniedziałek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.

4. W poniedziałek, 26 sierpnia, w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Porządek Mszy św. jak w dzień zwykły. Po mszach odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

5. W najbliższy piątek w Krasnobrodzie organizowane są rekolekcje dla małżeństw – „Weekendowa Randka”. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych parafii.

6. Za tydzień, 1 września, 79 r. wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw za poległych
w obronie Ojczyzny. O godz. 17.50 przed tablicą upamiętniającą mieszkańców Karolówki, którzy zginęli w czasie II wojny światowej zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Jest to także rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Seniora. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

7. W tym tygodniu przypada: I niedziela miesiąca – racji mszy św. na cmentarzu zmiana tajemnic różańcowych Kółek Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 8 września.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz WSD naszej diecezji.

9. Oczekujemy na chętnych pragnących udać się z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie modlitewne” POLSKA POD KRZYŻEM” odbędzie się ono 14 września we Włocławku. Zgłoszenia i szczegóły w zakrystii.

10. To już ostatnie dni wakacji, młodzież i dzieci wypoczęci wkrótce wrócą do swoich obowiązków szkolnych, jest to także dobry czas na ożywienie i wzmocnienie sił duchowych po przez przyjecie sakramentu pokuty i pojednania (spowiedź). Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

12. Po Mszy św. możemy nabyć nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Egzorcysta”.

13. Swoją ziemską pielgrzymkę po 58 latach zakończyła śp. Wiesława Michnowicz z ul. Traugutta.

14. Kończą się wakacje nadchodzi czas powrotów. Nasze bezpieczeństwo od zła duchowego i fizycznego, a zwłaszcza podróżujących, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *