1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 2.

2. Trwa miesiąc sierpień – a wraz z nim czas pamięci o szczególnych narodowych zwycięstw odnoszonych pod sztandarem Maryi, a także indywidualnej walki o trzeźwość narodu.

3. Trwa piesza pielgrzymka z Zamościa na Jasną Górę. Wszystkim, przypominamy o możliwości udziału w modlitewnej grupie duchowej. Codziennie w Katolickim Radio Zamość, w łączności z pielgrzymami, możemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i słuchać konferencji oraz relacji z trasy pielgrzymki i z wieczornych apeli.

4. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

5. We wtorek, 6 sierpnia, w liturgii Kościoła obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dzień zwykły.

6. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tegorocznej edycji EXODUS-u MŁODYCH, który odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia w Zwierzyńcu Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl Na trzy dni przed exodusem w Krasnobrodzie odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashaborą.

7. ks. Czesław Koraszyński – kapelan duszpasterstwa trzeźwości zaprasza na wszystkich doświadczających problemu i chcących modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie VI Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu: „Młodzi – trzeźwi i wolni z Maryją”. Pielgrzymka wyrusza w sobotę 24. 08. o godz. 6.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

8. Organizowane są pielgrzymki do Lwowa i Medjugorie. Szczegóły w zakrystii.

9. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Za tydzień w II niedzielę m-ca sierpnia, hojniejszą ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć prace przy naszym kościele. Modlimy się o odpowiednie środki na instalacje multimedialne do naszego kościoła.

10. Zachęcam do niedzielnej lektury pism katolickich, jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Nie-dzielnego” i miesięcznika „Egzorcysta”. Jest też kilka egzemplarzy książki ks. Krystiana Malca: „Mistrz z Nazaretu”.

12. Witamy wczasowiczów, odpoczywających w naszym mieście i okolicy, życzymy im miłego i spo-kojnego pobytu, a nasze bezpieczeństwo od zła duchowego i fizycznego, a zwłaszcza podróżujących, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła.  Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *