1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 1.

2. Dziś, z racji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących możemy pobłogosławić swój samochód. Ksiądz będzie stał przy drugiej bramie wyjazdowej. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Wychodząc z kościoła jest możliwość złożenia do puszki ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas szczególnych narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także indywidualnej walki o trzeźwość narodu. Miejmy odwagę przeciwstawiać się temu zagrożeniu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

4. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie, adoracja i modlitwy w intencji powołań. I piątek – chorych odwiedzimy w umówionych godzinach. Od godz. 17.00 wystawienie i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (rodzicie, dziadkowie przypomnijcie dzieciom o I piątku!). I sobota – adoracja od godz. 17.00. I Niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja i zmiana tajemnic Różańca św. dla Kół Różańcowych. Adoracje w tym miesiącu prowadzi KR nr 7.

5. Na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy można zapisać się jeszcze w sekretariacie pielgrzymki. Pielgrzymi wyruszą z Katedry w piątek 2 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00. W czwartek, o godz. 20.00, Apel Jasnogórski w Katedrze. Wszystkim, którzy z różnych racji nie mogą udać się na pielgrzymi szlak, osobom chorym, starszym czy też rodzicom przypomnimy o możliwości udziału w modlitewnej grupie duchowej. Od 2 sierpnia w Katolickim Radio Zamość, w łączności z pielgrzymami, będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i wysłuchamy konferencji oraz relacji z trasy pielgrzymki i z wieczornych apeli.

6. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tegorocznej edycji EXODUS-u MŁODYCH, który odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia w Zwierzyńcu Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl. Na trzy dni przed exodusem w Krasnobrodzie odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashaborą.

7. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

8. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Egzorcysta”. Jest kilka egzemplarzy książki ks. Krystiana Malca: „Mistrz z Nazaretu”.

9. Swoją ziemską pielgrzymkę po 79 latach zakończył śp. + Jan Bartosiewicz z ul. Zawiszy. Pogrzeb po niedzieli.

10. Witamy wczasowiczów, odpoczywających w naszym mieście i okolicy, życzymy im miłego i spokojnego pobytu, a nasze bezpieczeństwo od zła duchowego i fizycznego, a zwłaszcza podróżujących, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *