O G Ł O S Z E N I A

1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 8
2. Jutro tj. 22 lipca, o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo do św. Rity – patronki matek i kobiet. Orędowniczki spraw trudnych i beznadziejnych przeżywanych w małżeństwach, rodzinach, są-siedztwach lub w miejscach pracy. Kilkoro małżonków wyprosiło, na naszych nabożeństwach, ła-skę doczekania się upragnionego potomstwa. Nabożeństwo składa się z odczytania intencji modli-tewnych polecanych przez wiernych, błogosławieństwa róż, Mszy św. w intencjach zanoszonych do Boga poprzez wstawiennictwo świętej i osobistej adoracji relikwii św. Rity. Serdecznie zapraszamy
3. Spotkania w ciągu tygodnia:
– w poniedziałek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę: o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
4. Zamojski Dom Kultury wraz z Zarząd Osiedla Karolówka zaprasza na festyn pt. „Wędrującą Es-trada”, który odbędzie się 24 lipca br. (środa) na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wy-chowawczym w godzinach 16.00 – 21.00. Zapraszamy mieszkańców osiedla oraz wszystkich gości.
W programie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczegóły na plakatach.
5. W niedzielę, za tydzień, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie możliwość błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Do puszki będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
6. Przypominamy, że w środy o godz. 18.00 jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki do wpisywania intencji znajdują się przy wyjściu z kościoła.
7. Organizatorzy Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze. Szczegóły na tablicach ogłoszeń
8. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tegorocznej edycji EXODUS-u MŁODYCH, który odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl
9. Wszystkim ofia-rodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Powoli gromadzimy środki na montaż ekranów wyświetlających teksty pieśni. Jest możliwość ich zasponsorowania.

10. Są do nabycia nowe numery tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz mie-sięcznik „Egzorcysta”
11. Swoją ziemską pielgrzymkę po 76 latach zakończył śp. + Adam Małodobry z ul. Robotniczej. Po-grzeb we wtorek
12. Witamy i pozdrawiamy wczasowiczów, odpoczywających w naszym mieście i okolicy, życzymy im miłego i spokojnego pobytu, a nasze bezpieczeństwo od zła fizycznego i duchowego polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i za-sadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczy, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ
Zapisu na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko – Lubaczowską, zasadniczo doko-nujemy u swoich duszpasterzy w parafii.
Zapisy będą prowadzone również w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamoj-skiej ul. Kolegiacka 1 w Zamościu, od dnia 27 lipca do 01 sierpnia w godzinach od 10.00 – 14.00, wówczas koniecznie ze skierowaniem – opinią duszpasterza.
Zapisu w Sekretariacie Pielgrzymki można dokonywać do ostatniej chwili czyli do wyruszenia pielgrzymów na pątniczy szlak.
Chętni mogą również dołączyć w dniu wyjścia pielgrzymki z Tomaszowa Lubel-skiego i Biłgoraja, a także zapisać się na trasie pielgrzymki.
Młodzież do lat 15 włącznie, pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedsta-wioną przy zapisie.
Zapisu dokonujemy na podstawie dowodu tożsamości lub legitymacji szkolnej.
Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł. Gdy z jednej rodziny idzie więcej osób wówczas wpłaty należy dokonać w następujący sposób: pierwsza osoba z rodziny 100 zł, druga 70, pozostałe 40 zł.

Kontakt
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
Dyrektor pielgrzymki ks. Michał Moń
tel. 603385392 dyrektor@pielgrzymka.info

sekretariat@pielgrzymka.info
tel. 665 99 35 36, 692 642 055

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *