1. Wychodząc z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności w Warszawie.

2. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 1.

3. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 i 18.00 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek ministranci i lektorzy
– w sobotę chórek „Dzieci Maryi”

4. Na tablicach ogłoszeń znajdziemy szczegóły ważnego ogłoszenia CARITAS diecezjalnego odnośnie bezpłatnego rozdziału żywności, które będzie się w dniach 3 – 5 czerwca.

5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. I piątek miesiąca, księża do chorych pójdą w umówionych godzinach, a od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i spowiedź. Adoracje poprowadzi KR nr 5.

6. Parafia wraz z Stowarzyszeniem „Nadzieja” organizuje 8 czerwca, jednodniowy wyjazd dla dzieci
z naszej parafii, m.in do: Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Krasiczyna, ogrodu botanicznego w Bolestraszycach. Szczegóły u ks. Tomka.

7. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Pentecoste. Uroczystość ta kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny.

8. Także za tydzień, po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic dla członków KR.

9. 9 czerwca w Zamościu odbędzie się marsz w obronie życia i rodziny. Organizatorzy zapraszają każdego komu drogie są te podstawowe wartości społeczne.

10. Za dwa tygodnie, 16 czerwca, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, nasza parafia przeżywać będzie doroczny odpust ku czci Świętej Bożej Opatrzności. Mszę św. odpustową odprawi i słowo wygłosi ks. Michał Maciołek – kanclerz Kurii Biskupiej. Dołóżmy osobistych starań aby przeżyć odpust jako czas łaski, w którym możemy skorzystać z przywileju odpuszczenia win. Skupmy się na duchowym wymiarze tej uroczystości. Będziemy przygotowywali się do niego poprzez nowennę do Opatrzności Bożej, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. Oczywiście podstawową formą przygotowania niech będzie sakrament pokuty
i pojednania.

11. Tego samego dnia po południu – Parafialne Święto Rodziny. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie organizacyjne na które zapraszam: członków Rady Parafialnej, Zarządu Stowarzyszenia Nadzieja, przedstawicieli wspólnot oraz parafiach mających pomysły i chęć pomocy w tym wydarzeniu. Trwa zbiórka fantów do loterii.

12. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegała następującymi ulicami: Zawiszy; Chabrowa; Śląska: Kopernika; Heweliusza; Traugutta; Śląska i powrót do kościoła.

13. Zachęcamy jeszcze do udziału w organizowanej z naszej parafii 10 dniowej pielgrzymce autokarowej „Sanktuaria Europy”: Lourdes, La Salett, Fatima. Szczegóły w zakrystii.

14. Swoją ziemska pielgrzymkę po 78 latach zakończył śp. Tadeusz Tokarz z ul. Robotniczej.

16. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Wracając do domu zachęcam do nabycia nowych numerów pracy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz pamiątki religijne.

16. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *