Uroczystość Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego, to także święto patronalne CARITAS. Wychodząc z liturgii do puszki można złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących.

2. Dziś jeszcze zapraszamy na g. 15.00 na modlitwę, przed Naj. Sakramentem – Godzinę Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 4.

4. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek ministranci i lektorzy
– w sobotę chórek „Dzieci Maryi”

5. We wtorek, przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy w modlitwie o naszym ks. Biskupie Ordynariuszu.

6. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które będą codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a za Waszym pośrednictwem także Waszych domowników, krewnych i znajomych na wspólną modlitwę. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Przy tej okazji zwracam się z prośbą o odnowienie przydrożnych krzyży i kapliczek.

7. W czwartek, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzimy go n.in. wywieszając flagę przy naszych domostwach, a także ucząc się jak poprawnie eksponować barwy narodowe.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
I piątek miesiąca, księża do chorych pójdą w umówionych godzinach, a od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i spowiedź. I sobota miesiąca od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Adoracje poprowadzi KR nr 4. I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic dla członków KR.

9. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. W kościele Msze św. jak w niedziele oprócz mszy o godz. 12.30, której nie będzie. Z racji na uroczystość nie tego dnia nie obowiązuje post. W parafii MB Królowej Polski – odpust. Główna Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia także, z racji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja, zaproszeni jesteśmy wszyscy do uczestnictwa w uroczystościach państwowych.

10. W każdą niedzielę wielkanocną, w godzinach popołudniowych, na skwerze św. Jana Pawła II Starego Miasta rozpocznie się spotkanie w ramach ogólnoświatowej akcji „Misje na Placach”, prowadzonej przez członków Drogi Neokatechumenalnej.

11. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz WSD.

12. Z naszej parafii organizowana jest, w lipcu, pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Europy m.im: Lourdes; La Salet i Fatimy. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły w zakrystii.

13. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

14. Po Mszy św. są do nabycia nowe numery: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

15. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *