1. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 3.

2. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 i 18.30 warsztaty „12 Kroków”.

3. W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. jak w niedzielę tj: o 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo zbóż, ziół i owo-ców. Uroczystość ta jest dla katolików nakazana tj. tego dnia mamy obowiązek być na Mszy św. a nieobecność, bez poważnej przyczyny, w te uroczystości na liturgii z Kościołem jest wykroczeniem względem miłości Pana Boga – traktowanym w kategorii grzechu, który trzeba wyznać przy spowiedzi. Uroczystości nakazane poza niedzielami:
1) – 1 stycznia – Nowy Rok;
2) – 6 stycznia – Objawienie Pańskie /Trzech Króli/;
3) – Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/;
4) – 15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP;
5) – 1 listopada – Wszystkich Świętych;
6) – 25 grudnia – Narodzenie Pańskie /Boże Narodzenie/

4. W sobotę, 17.08., w parafii w Płoskiem odpust ku czci św. Jacka. Główna Msza św. o godz. 12.00

5. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę, 18 sierpnia o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny. Po Mszy pokutny marsz różańcowy. Szczegóły na plakacie.

6. Młodzież zachęcamy uczestnictwa w tegorocznej edycji EXODUS-u MŁODYCH, który odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl. Na trzy dni przed exodusem w Kra-snobrodzie odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashaborą.

7. ks. Czesław Koraszyński – zaprasza doświadczających problemu i chcących modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie na VI Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu: „Młodzi – trzeźwi i wolni z Maryją”. Pielgrzymka wyrusza w sobotę 24. 08. o godz. 6.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

8. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności. Serdeczne podziękowania za pomoc w pracach dla: Mariusza Szpyry, Bogdana Żuławskiego, Zdzisława Saji, p. kościelnego i ks. Pawła oraz dla p. Urszuli Koprowskiej i Marii Waszyńskiej.

9. Po Mszy św. możemy nabyć nowy numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” jest już nowy nu-mer miesięcznika „Egzorcysta”.

10. Serdecznie pozdrawiamy wczasowiczów, odpoczywających w naszym mieście i okolicy, życzy-my im miłego i spokojnego pobytu, a nasze bezpieczeństwo od zła duchowego i fizycznego, a zwłaszcza podróżujących, polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *