1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Wielkanocny w liturgii Kościoła.

2. W tym tygodniu nasze parafialne sprawy będzie wspierać na swoim dyżurze modlitewnym KR nr 2.

3. Spotkania w ciągu tygodnia: – w poniedziałek o 16.00 i 18.00 warsztaty „12 Kroków”
– we wtorek i środę o 19.00 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej
– w czwartek o 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
– w piątek ministranci i lektorzy
– w sobotę chórek „Dzieci Maryi”

4. Na tablicach ogłoszeń znajdziemy szczegóły ważnego ogłoszenia CARITAS diecezjalnego odnośnie bezpłatnego rozdziału żywności, które będzie się w dniach 10 – 15 czerwca.

5. Jutro w poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła Msze św. jak w dzień zwykły.

6. W sobotę na cmentarzu komunalnym modlitwa za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii;
o godz. 13.30 różaniec za zmarłych a o godz. 14.00 Msza św. (zbiorowa) – kartki z imionami naszych zmarłych można składać w zakrystii. Wtedy możemy także ofiarować uzyskany odpust za kogoś zmarłego, bliskiego naszemu sercu.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Świętej Bożej Opatrzności. Tego dnia parafianie i wszyscy goście, mogą uzyskać ODPUST – czyli uwolnienie od kar za grzechy. Warunkami uzyskania odpustu w dniu 16 czerwca w naszej Parafii są:

1) stan łaski uświęcającej,

2) brak przywiązania do grzechu,

3) przyjęcie Komunii św.,

4) odmówienie określonych modlitw np. „Skład apostolski”, „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach papieża. Przygotowując się do tego: codziennie odmawiamy nowennę do Bożej Opatrzności. Od godz. 17.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W niedzielę msze św. będą o godz. 8.00, 9.30 następnie o 12.00(!). Słowo Boże wygłosi i Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie ks. Michał Maciołek – kanclerz kurii diecezjalnej.
Loteria fantowa „LOSUJEMY DLA KOŚCIOŁA”, chociaż jeszcze trawa zbiórka fantów to już dziś można kupić los w loterii fantowej, której finał będzie za tydzień. W tym roku posługujemy się nowymi losami, które trzeba rozdzielić tak aby jedna, mniejsza, część wrzucona do urny wzięła udział w losowaniu nagrody głównej a druga, większa, posłużyła do udokumentowania udziału w loterii i otrzymania gadżetu przygotowanego przez parafian.
Parafialne Święto Rodziny. Odbędzie się w dzień odpustu po południu. od poniedziałku rozpoczniemy przygotowanie miejsc spotkań. Tradycyjnie przygotowujemy gry i zabawy dla wszystkich. W czasie odpustu i festynu wszystkie ofiary przeznaczone będą na budowę kościoła. Już teraz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, wspierającym Parafialne Święto Rodziny. Serdecznie zapraszajmy gości a parafian proszę o pomoc w zorganizowaniu tych uroczystości, a w czasie ich trwania o stosowną i kulturalną zabawę oraz wzajemną troskę o ład i porządek!

8. 20 czerwca uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Pańskiego – Boże Ciało z tradycyjną procesją ulicami naszego osiedla. W tym roku będzie ona przebiegała ulicami: Zawiszy; Chabrową; Śląską; Kopernika; Heweliusza; Traugutta; Śląską i powrót do kościoła. Propozycja miejsc ołtarzy: I – ul. Kopernika, pomiędzy numerami 1 – 23; II – ul. Heweliusza; III – ul. Traugutta, pomiędzy numerami 2 – 10; IV – ul. Śląska, wraz z ul. Moniuszki i Matejki.

9. Zachęcamy jeszcze do udziału w organizowanej z naszej parafii 10 dniowej pielgrzymce autokarowej „Sanktuaria Europy”: Lourdes, La Salett, Fatima. Szczegóły w zakrystii.

10. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg Zapłać!” i polecamy ich opiece Bożej Opatrzności.

11. Z prasy katolickiej dziś możemy nabyć: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i miesięcznik „Egzorcysta”.

12. Wszystkie nasze sprawy polećmy opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, * pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, * szatana i inne złe duchy, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,* Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

PROSZĘ O UWAGĘ !

ZA TYDZIEŃ – 16 czerwca

– ODPUST PARAFIALNY –

MSZE ŚW. O GODZ.:

8.00

9.30

12.00

15.00 – „PARAFIALNE ŚWIĘTO RODZINY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *